14 listopada obchodzimy w Polsce Dzień Czystego Powietrza. Jakość powietrza przekłada się w znacznym stopniu na zdrowie ludzi i stan poszczególnych elementów środowiska przyrodniczego. Zanieczyszczenia powietrza nie są problemem lokalnym. Powietrze nie zna granic,

dlatego

dnia 20 listopada 2020 roku w naszym przedszkolu organizowana była akcja ekologiczna: DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA,

W związku z akcją, dzieci przyszły do przedszkola ubrane na biało, przynosiły do swojej grupy różne kwiaty oczyszczające powietrze, wspólnie z rodzicami w domu wykonały pracę plastyczną n/t Czyste powietrze wokół nas

Celem akcji było:

  • Rozwijanie wiadomości n/t znaczenia powietrza dla człowieka i przyrody
  • Zapoznanie z przyczynami zanieczyszczenia powietrza
  • Zapoznanie z przewidywanymi skutkami zanieczyszczonego powietrza dla człowieka i przyrody
  • Przybliżenie dzieciom sposobów oczyszczania powietrza.

 

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję bardzo dziękujemy. Wykonane prace plastyczne można zobaczyć w Galerii.

 

About Author