Dnia 14 listopada obchodzimy Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji została w przedszkolu przeprowadzona akcja ekologiczna ,,Czyste powietrze we Wrocławiu – nasza współna sprawa”. Akcja przeprowadzona została przy współpracy Departamentu Zrównoważonego Rozwoju – Biuro Przyrody i Klimatu, który opracował wspólnie ze Strażą Miejską prezentację multimedialną dla dzeici w wieku przedszkolnym. W I częśći dnia dzieci poznały różne sposoby obserwacji powietrza i obejrzały prezentację ,, Czyste powietrze we Wrocławiu – nasza współna sprawa”,  próbowały też  odpowiedzieć na pytania:

  • Do czego potrzebne jest powietrze?
  • Co możemy zrobić aby powietrze było czyste?
  • Jaki wpływ na nasze życie ma zanieczyszczone powietrze?

Po południu dzieci wysłuchały wiersza ,,Przepis na czyste powietrze”, którego treść była inspiracją do przedstawienia w formie plastycznej pomyslów i sposobów na oczyszczanie powietrza. Wszystkie grupy wykonały prace plastyczne  pt: Smok czy smog, pokazujac zanieczyszczenia powietrza w środowisku i smoga. W holu przedszkola powstał kącik ,,Pogotowie smogowe”, które codziennie informowało całą społecznośc przedszkolną o aktualnej prognozie smogowej.

23 listopada dzieci z grupy III i IV uczestniczyły w akcji ,,WyraŹni na drodze„. Organizatorami akcji była Agencja WTEM i Disney Polska oraz Fundacja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego MARSZ ZEBRY. celem akcji było promowanie bezpieczeństwa  na  drodze wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Akcja polegała na przeprowadzeniu w przedszkolu zajęć edukacyjnych na temat bezpieczeństwa dzieci na drodze w oparciu o dostarczone przez organizatorów bezpłatne materiały edukacyjne oraz udział w konkursie plastycznym pod tytułem ,,Wyraźni na drodze”. Zajęcia zostały przeprowadzone zgodnie ze scenariuszem z wykorzystaniem materiałów w postaci  plakatu i tematycznych książeczek aktywności dla dzieci. Za udział w akcji wszystkie dzieci otrzymały odblaski a rodzice tematyczne broszury edukacyjne. Po południu dzieci wykonywały prace plastyczne

About Author