Projekt ekologiczny ,,Czyste powietrze – zdrowe dzieci” realizowany był w przedszkolu od 19-22 lutego 2019r. Glównym celem projektu było uświadomienie zależności między czystym powietrzem a naszym zdrowie. Zajęcia prowadzone były we wszystkich grupach wiekowych, dodatkowo w trzech najstarszych grupach realizowany był program przedszkolnej edukacji antynikotynowej.

W pierwszym dniu pod hasłem:

Czy wy wiecie, skąd prąd mamy, jak energię zdobywamy? – dzieci obejrzały projekcję multimedialną ,,Oszczędzanie energii we Wrocławiu – nasza wspólna sprawa” przygotowana przez Departament Zrównoważonego Rozwoju -Biuro Przyrody o Klimatu, poznały Solarka i Energojada – symbol energii cieplnej i elektrycznej, źródła prądu oraz otrzymały do wykonania wspólnie z rodzicami w domu kartę pracy ,,Żarówki”. W drugim dniu pod hasłem: Szary dym leci, śmierdzą spaliny, jadą samochody, dymią kominy – dzieci oglądały różne dymy, poznały postacie Bicykla i Gadzinki-spalinki, wszystkie grupy wykonały plakaty ,,Pomóżmy Planecie”, które umieszczone zostały w holu przedszkola.

W trzecim dniu pod hasłem:

W krainie kwiatów zamieszkamy, nowych przyjaciół tam poznamy – dzieci słuchały opowiadania ,,W krainie kwiatów” i poznały dinozaura Dinusia, który bardzo nie lubił dymu. Młodsze dzieci kolorowały Dinusia a starsze wykonały prace plastyczne do wysłuchanego opowiadania. W holu przedszkola pod tablicą informacyjną została umieszczona skrzynka argumentów dla rodziców i pracowników przedszkola: 

Palę ponieważ …   

Nie palę ponieważ …

W czwartym dniu pod hasłem :

Z Dinusiem w podróż dziś wyruszę, różne krainy zwiedzić muszę – dzieci bawiły się przy piosence o Dinusiu, słuchały ,,Historii o podróży Dinusia pociągiem” a później w oparciu o opowiadanie projektowały ,,pociąg z krainy kwiatów” i ,,pociąg z krainy szarości”. Każda grupa wymyślała hasła o znaczeniu czystego powietrza dla człowieka i środowiska.

About Author