O Przedszkolu

Przedszkole znajduje się na osiedlu Szczepin w dzielnicy Stare Miasto. Dobre usytuowanie przedszkola ułatwia nam organizację różnorodnych wycieczek i spacerów. Często więc odwiedzamy zabytkowe zakątki Wrocławia, w których dzieci mogą podziwiać jego uroki, poznawać historię i kuturę, przenosić się w bajkowy świat wrocławskich legend.

Obiekt, w którym mieści się nasze przedszkole powstał w latach 70-tych z przeznaczeniem na przedszkole. Był to wtedy najnowocześniejszy budynek tego typu we Wrocławiu.

Budynek przedszkola nr 102

Zaplecze

Na parterze znajdują się sztnia, dwie sale dziennego pobytu dla dzieci młodszych oraz hol, w którym mieszczą się tablice informacyjne dla rodziców. W ciągu całego roku szkolnego prezentowane są na nich prace plastyczne dzieci. Jest to również miejsce gdzie organizowane są ogólnoprzedszkolne i międzyprzedszkolne wystawy twórczości dziecięcej.Pierwsze piętro to: kuchnia, w której przygotowywane są smaczne, domowe posiłki, hol i trzy sale dziennego pobytu dla dzieci starszych. Na pierwszym piętrze znajduje się również gabinet metodyczny, w którym znajdują się liczne pomoce dydaktyczne. Posiadamy również bogatą w literaturę bibliotekę przedszkolną oraz garderobę strojów i rekwizytów, które pomagają nam uatrakcyjnić zajęcia edukacyjne i uroczystości przedszkolne.Budynek przedszkolny otacza duży, zadrzewiony ogród, w którym dzieci nie tylko bawią się, wypoczywają, korzystają ze świeżego powietrza, ale jest to także miejsce gdzie odbywają się festyny, zajęcia plenerowe, zawody sportowe.

szatnia przedszkola nr 102